Hukuk

Fakültesi

Tahkim Akademisi 3. Webinarı


Tahkim Akademisi, 27 Ekim 2021’de Prof. Dr. Ali Yeşilırmak’ın moderatörlüğünde akademisyen ve hakem Prof. Stavros Brekoulakis ile üçüncü webinarını gerçekleştirecek. Webinar Tahkim Akademisi Youtube Kanalından yayınlanacaktır.

Prof. Stavros Brekoulakis kimdir?

Stavros Brekoulakis, Londra Queen Mary Üniversitesi’nde Profesör ve Uluslararası Tahkim Okulu Direktörüdür. Ayrıca Viyana Üniversitesi, Cenevre Üniversitesi, Singapur Ulusal Üniversitesi, New York Üniversitesi ve Atina Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak bulundu.

Brekoulakis, Milletlerarası Ticari Tahkim, Milletlerarası Yatırım Hukuku ve Tahkimi, Milletlerarası İnşaat Sözleşmeleri ve Tahkim, Milletlerarası Ticari Davalar ve Kanunlar İhtilafı ve Milletlerarası Ticaret Hukuku dersleri vermekte ve birçok uluslararası dergide editör olarak görev almaktadır.

Brekoulakis, Akademi dışında, önemli politika projelerine öncülük etti ve çok sayıda hükümet, hükümetler arası ve sivil toplum örgütüne danışmanlık yaptı.

Brekoulakis, 3 Verulam Buildings’de (Gray’s Inn) hakemlik yapmaktadır ve 60’tan fazla uluslararası yatırım ve ticari tahkimde, tüm büyük uluslararası tahkim kurumlarının kuralları uyarınca başkan hakem, tek hakem ve taraf hakemi olarak atanmıştır.

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur