Hukuk

Fakültesi

İbn Haldun Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Çalışkan ve Av. Ahmet Dülger’in “Hukuk İngilizcesi” kitabı yayımlandı


İbn Haldun Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Çalışkan ve Av. Ahmet Dülger’in “Legal English with 14 Lectures and Practical Tips” isimli hukuk İngilizcesi kitabı yayımlandı. 

Hukuk alanındaki İngilizce hukuk bilgisini geliştirmek ve akademik seviyede Hukuk İngilizcesi öğrenmek isteyen öğrenci, avukat, akademisyen ve hukuk profesyonellerine yönelik hazırlanan kitapta 14 farklı hukuk dersi ile birlikte İngilizce hukuk terminolojisi ve İngilizce sözleşme okuma ve yazmaya, İngilizce hukuki mütalaa hazırlamaya yönelik bölümler bulunuyor. Her bir bölümde ilgili hukuk alanındaki kelime ve ifadeler gösterildikten sonra okuma metinleriyle ilgili dersin içeriğine ve terminolojisine hakimiyet sağlanıyor.

Kitapta Anayasa Hukuku, Uluslararası Kamu Hukuku ve AB Hukuku olarak kamu hukuku bölümlerinin yanında Sözleşme Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Uluslararası Yatırım Hukuku, Uluslararası Tahkim ve Ticaret Hukuku gibi özel hukuk alanları da yer alıyor.

Her bölümün sonundaki pratik çalışmalarla okuyucuların Hukuk İngilizcesine etkin hakimiyetinin sağlanması amaçlanıyor. Latince Hukuk Kavramları, İngilizce Hukuki Mütalaa Yazma ve İngilizce Karar İncelemesi örnekleri de okuyucuların İngilizce okuma ve yazma becerilerini geliştirmek için kitapta yer alıyor.  Ayrıca kitapta hukuki metin yazarken nelere dikkat edilmesi gerektiğine ilişkin öneriler de bulunuyor.

Av. Ahmet Dülgerhukuk ingilizcesiLegal English with 14 Lectures and Practical TipsProf. Dr. Yusuf Çalışkan

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur