Hukuk

Fakültesi

Lisans Öğrencilerimizden Hukuk Bürosu Ziyareti


İbn Haldun Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri tarafından 23 Kasım Cuma günü GSI Avukatlık Ortaklığı’na bir ziyaret gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen mesleki ziyaretlerin devamı niteliğindeki bu ziyarette öğrencilerimiz, İbn Haldun Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi Dr. Muhammed Göçgün ve lisansüstü öğrencimiz İdris Abdülmecit eşliğinde GSI Avukatlık Ortaklığı’nın kurucularından Av. Dr. Ali Göksu’nun tecrübe ve tavsiyelerini dinleme imkanı buldu.

Oldukça samimi bir ortamda geçen buluşmada Av. Dr. Ali Göksu, GSI Avukatlık Ortaklığı ve ortaklığın yönetimi hakkında bilgilendirmede bulunduktan sonra avukatlık mesleğine ilişkin gözlemlerini paylaştı.

Göksu, konuşmasında; avukatlığın gerek sözlü gerekse yazılı olarak kendini ifade etmeye dayalı bir meslek olduğuna, bu nedenle hukuk fakültesi öğrencilerinin her alanda çok okuma yaparak kendilerini ifade etmede başarılı olmaları gerektiğine değindi. Göksu ayrıca, günümüzde teknolojik gelişmelerin avukatlık mesleği bakımından da önem arz ettiğinin, buna paralel olarak artık müvekkillerin doğru bilgiye nasıl ulaşılacağı değil doğru bilgiye en hızlı nasıl ulaşılabileceği konusunda çözümler aradığının altını çizdi.

Av. Dr. Ali Göksu; GSI olarak en başından beri müvekkillerinin en zor ve karmaşık hukuki sorunlarına yöneldiklerinin ve böylece bu alanda farklı bir konuma yükseldiklerinin altına çizerek öğrencilerin de sıradan ve kolay olan değil kendilerini farklı kılacak ve yoğun çalışma gerektiren bir avukatlık vizyonuna sahip olmaları gerektiği yönündeki görüşlerini paylaştı.

Ziyaret, fakültemiz adına hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

 

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur