Osman Hakan ÖNCEL


Dr. Öğr. Üyesi

ohakan.oncel@ihu.edu.tr

  1. Lisans

    Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

  2. Yüksek Lisans

    Marmara Üniversitesi AB Enstitüsü

  3. Doktora

    İstanbul Kültür Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü


Araştırma Alanları

Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku, AB Hukuku, Rekabet Hukuku, İletişim Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku.

Biyografi

1968 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokul ve liseyi Kadıköy Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Daha önce, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Girne Amerikan Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Harp Akademileri bünyesinde bulunan Silahlı Kuvvetler Yüksek Sevk ve İdare Akademisinde dersler verdi.

Merkezi Paris’te olan ve 110 ülkeden 2.000.000 avukatı temsil eden, Uluslararası Avukatlar Birliği’nin ( U.I.A – Union International des‘Avocats ) yönetim kurulu üyeliğine kurulduğu 1927’den beri ilk Türk olarak seçildi. U.I.A’nın 2010 yılında İstanbul’da yapılan, 70 ülkeden 1.200 önemli hukukçunun katılımıyla gerçekleşen ve dünyanın en büyük hukuk organizasyonlarından biri olarak kabul edilen 54. İstanbul Kongresinin organizasyonunu sağladı ve Kongre Başkanlığını yaptı. U.I.A’daki bu görevlerinin dışında U.I.A Başkan Başdanışmanı görevini sürdürmektedir.
Türkiye Barolar Birliği Uluslararası İlişkiler ve AB Merkezi Danışma Kurulu üyeliği, İstanbul Barosu Dış İlişkiler Merkezi Başkanlığı ve Türkiye Barolar Birliği Delegeliği görevlerinde bulunmuştur.


Ödüller

KALİD (Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği) Kristal Martı ödülü 2011.


Üyelikler

– Uluslararası Avukatlar Birliği ( U.I.A – Union International des‘Avocats )
– Galatasaray Spor Kulübü